Stajnia KONIK
Pensjonat dla Koni


Kilka słów o nas...

Picture
Stajnia "Konik" istnieje od 1997 roku. Znajduje się w miejscowości Stary Konik w gminie Halinów, w odległości 25 km od centrum Warszawy, przy głównej trasie na Mińsk Mazowiecki.
Ośrodek położony jest na obszarze 4 ha przylegajacych bezpośrednio do terenów leśnych graniczących z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. Kompleks tworzą dwa budynki stajenne na 12 i 9 koni, hala, ujeżdżalnia, karuzela oraz 8 padoków.
Właścicielką ośrodka jest Iwona Stawska-Mikołajczuk, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, która prowadząc pensjonat dla koni kontynuuje tradycje rodzinne związane z końmi. Dziadek Władysław Stawski po odbyciu służby wojskowej w I Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego do wybuchu wojny w 1939 r pracował jako instruktor jazdy konnej w Gabinecie Wojskowym Prezydenta RP. Ojciec Mirosław Stawski po ukończeniu wydziału zootechniki na SGGW na resztę życia związał się z Torem Wyścigów Konnych na Służewcu gdzie jako trener koni wyścigowych przepracował prawie 40 lat.
Wiedza i serce do koni wyniesione z domu, kilkuletnia praktyka w stajni wyścigowej ojca i praca w stadninie koni arabskich w Szwajcarii, jak również odbyte szkolenia unijne w zakresie chowu i hodowli koni pomogły stworzyć stajnię zapewniajacą dobre warunki chowu i możliwości rozwoju zarówno koniom sportowym jak i rekreacyjnym.